KŪNO MAIŠTAS

Autorius – Alice Miller
Pavadinimas – Kūno maištas
Leidėjas – Vaga
Leidimo metai – 2012
Puslapių skaičius – 160
Kam skirta – besidomintiems tėvų ir vaikų santykiais
Ar skaityčiau dar kartą – taip! Būtina perskaityti visiems, vaikystėje nepatyrusiems besąlygiškos meilės

Drąsi, sukrečianti, prieštaringai vertinama ir autorei brangiai kainavusi knyga: specialistai jos nenorėjo pripažinti, kaip psichoterepeutė ji buvo išstumta iš savo profesijos rato ir vadinta atskalūne. Nelengva nuversti nuo pjedestalo ir sulaužyti vieną labiausiai įsišaknijusių visuomenės tabu – privalomą meilę tėvams.

„Tada kūdikio nebereikės analizuoti kaip rėkiančios pabaisos, geriau suprasime vidinį jo pasaulį, suvoksime koks vienišas ir bejėgis jaučiasi vaikas, augantis pas tėvus, kurie neužmezga su juo meilaus tarpusavio ryšio, nes patys jo nėra patyrę”(155 p.).

Turinys

Tačiau ilgainiui knyga rado savo skaitytojų ratą ir galiausiai autorės balsas buvo išgirstas. Tikra meilė yra besąlygiška – jos negalima uzsitarnauti, neįmanoma mylėti per prievartą. Šią knygą bus sunku suprasti tiems, kurie nėra patyrę tėvų smurto. Pati A. Miller užtruko daug laiko (apie 40 metų), kol išsigydė savo vaikystės žaizdas. O išsilaisvinusi net pradėjo tapyti.

„Tai nereiškia, kad seniems savo tėvams turime visą gyvenimą žiaurumu mokėti už žiaurius jų poelgius; tai reiškia, kad turime juos išvysti tokius, kokius jie buvo, kaip jie elgėsi su mumis mažais, kad savo vaikus ir save išlaisvintume iš šio elgesio modelio” (18 p.).

Nagrinėjama tema labai svarbi, sudėtinga ir neišsenkanti. Vaikystėje patirtas smurtas iššaukia stiprias emocijas, kurias vaikas, tam kad išgyventų, yra priverstas paslėpti. Jos kaupiasi, mūsų kūnas jas atsimena ir ilgainiui pradeda maištauti, t.y. atsiranda įvairios ligos: depresija, nemiga, migrena, valgymo sutrikimai, įvairios priklausomybės, vėžys ir t.t. Emocijos nėra prabanga, jos yra būtinybė.

„Vaikas retai gali rinktis, kartais jis visą gyvenimą verčia save duoti tėvams tai, ko pats neturi ir nepažįsta, nes niekada iš jų negavo: tikrą besąlygišką meilę, tenkinčią ne tik būtiniausius poreikius“ (26-27 p.).

Ačiū autorei, kad išdrįso garsiai kalbėti ir stoti į skriaudžiamo vaiko pusę. Kad išlaisvino ir leido jausti. Skatino atrasti ir pažinti vidinį vaiką savyje, būti ištikimam sau pačiam. Ji atvėrė didžiausią mūsų visuomenės skaudulį, nes tie, dabar prieš savo vaikus smurtaujantys, tėvai, patys užaugo skriaudžiami ir kankinami. Ir tik išsigydę save, mes galime nutraukti šią žalojančią auklėjimo grandinę.

„Tada geriau suprastume kūno siunčiamus signalus ir taikiai su juo gyventume, ne kaip mylimi vaikai – tokie niekada nebuvome ir nebegalime būti, – bet kaip atviri, sąmoningi ir galbūt mylintys suaugėliai, žinantys savo istoriją, todėl jos nebijantys” (156 p.).

Galinis viršelis

Mano pastabos:

  • Perskaičius knygą, ji pasveikti nepadės, tam reikalingas „atjaučiantis liudytojas”, specialistas, kuris nėra įstrigęs tradicinės moralės spąstuose
  • Labai daug kartojamas ketvirtasis Dievo įsakymas

Apie autorę:

Šveicarų psichoterepeutė, žydų kilmės filosofė, žymi vaikystės traumų specialistė, paneigusi S. Froido teorijas ir išgarsėjusi visame pasaulyje.

Išleistos knygos (lietuvių kalba):

  1. „Kūno maištas”, 2012 m.
  2. „Gyvenimo keliai”, 2013 m.
  3. „Nereikalingas raktas”, 2014 m.
  4. „Gabaus vaiko drama ir tikrosios savasties paieška”, 2015 m.

Taip pat labai rekomenduoju paskaityti su vaikystės traumomis dirbantį puikų specialistą Darių Cikanavičių ir jo tinklapį http://www.saviarcheologija.lt

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.