TARIAMAS IŠ TAMSOS

Pavadinimas – Tariamas iš tamsos. Pokalbiai su vaikais
Autorius – Vanda Juknaitė
Leidykla – Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla
Leidimo metai – 2007
Puslapių skaičius – 175
Ar skaityčiau dar kartą – Taip. Tai knyga tėvams ir visiems kitiems, kurie nori geriau pažinti vaikus


Ar įmanoma, skaitant šią knygą, neverkti? Ar įmanoma, kaip rašo autorė – nenuščiūti (žodžio “nuščiuvo“ bendratis)?

Tai nėra knyga apie vaikus, apie jų auklėjimą, ar apie tai, kaip elgtis tėvams, kai vaikai jų neklauso. Ji tinkama įvairaus amžiaus skaitytojams ir yra įtraukta į 7-8 klasių literatūros programą.

Vaikai, veikiau, yra šios knygos bendraautoriai, nei herojai. Ir tai ne bet kokie vaikai, o ypatingi. Savo likimu, savo kūnu, savo esybe. Anksti pažinę skausmą ir mirtį, sergantys ir vieniši, palikti ir nusikaltę, akli ir negirdintys.

Knygos forma – dialogas, pokalbis. Toks trumpas, tačiau tiek daug pasakantis. Ir skaitant supranti, jog žmogaus kūnas yra tik… indas sielai. Vienų gražesnis ir sveikesnis, o kitų ne toks. Ir neįgalus žmogus yra ne tas, kuris turi fizinę negalią, o tas – kuris neturi meilės.

Autorė kalbasi su vaikais apie skausmą, neteisybę, meilę, mirtį, gyvenimą. Tai nelengvos temos netgi suaugusiems. Kalbinti vaikai labai skirtingi, tačiau bendravimo, šeimos šilumos, ryšio su tėvais poreikis visiems vaikams labai svarbus ir stiprus.

Ši knyga įkvepia būti geresniu žmogumi. Kiekvienam vaikui. Ir ne tik per šventes. Nes mes, tėvai, vaikus pakvietėme į pasaulį, ir tik nuo mūsų priklauso, koks šis pasaulis jiems bus, tiesa?

Janušas, 6 kl.: “Aš matantiems pavydo na… tikrai… nejaučiu… tikrai. Yra tokia patarlė, tiksliai aš jos neprisimenu, – kad pavydas žmogų sugriaužia. Jeigu jau tu gimei toks, išėjai į gyvenimą toks, tai nereikia nei gailėtis, nei pavydėti, aš taip manau. Jei tu gailėsies, tu ir save suskaudinsi, ir tu suskaudinsi artimuosius, ir tu tiesiog save patį sugrauši, kad nematai. Tau viskas pražuvę. Niekada nereikia pavydėti, niekada nereikia manyti, kad matantiems gyvent yra geriau. Mums irgi gyventi gera. Jeigu mes į šią žemę atėjom, tai mes čia kažkam reikalingi. “

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.