VIENAS VAIKAS – 7 INTELEKTAI

Pavadinimas – Vienas vaikas – 7 intelektai. Kaip padėti vaikui atrasti savo supergalias
Autorius – Renata Lazdin
Leidėjas – Alma litera
Leidimo metai – 2018
Puslapių skaičius – 239
Auklėjimo stilius – prieraišioji tėvystė, humanistinė pedagogika
Kam skirta? – tėvams, auginantiems vaikus nuo gimimo iki 6-7 metų
Ar skaityčiau dar kartą? – taip, nes tai knyga įkvepianti ugdyti ir lavinti vaikus

Kaip ir sako šios knygos pavadinimas, tai knyga apie vaiko intelektą ir lavinimą. Dar svarbiau – ši knyga apie gana dar menkai vertinamą sritį – ankstyvąjį lavinimą, kuris apima laikotarpį nuo pat pirmųjų kūdikio gimimo dienų.

Knygos autorė – lietuvė, dviejų vaikų mama, edukologė, sociologė, gerai žinomos 7 intelektų lavinimo programos, ankstyvojo ugdymo Kūdikių akademijos ir humanistinės pedagogikos daugiakalbio darželio Mažųjų valdos įkūrėja, bei internetinės edukacinių priemonių parduotuvės EniBeni.lt steigėja.

R. Lazdin galiu drąsiai priskirti prie tų būrio autorių, kurie tvirtina, jog vaikas nuo pat gimimo širdyje yra geras, teisingas ir socialus, jį reikia nešioti, myluoti, nes nuo per daug meilės jis neišleps. Ir tik nuo tėvų priklauso, ar šie prigimtiniai instinktai bus nuslopinti, ar realizuoti ir ateityje duos daug saldžių vaisių.

Ši knyga – tai lyg septynios knygos vienoje, nes apžvelgti ir paliesti visi septyni intelektai. Daug naudingos informacijos kokie procesai vyksta mažų vaikų smegenyse. Vaizdžiai ir patraukliai sujungta teorija ir praktika, kaip lavinti vaiko intelektus. Patarimai yra tikrai paprasti, lengvai pritaikomi kiekvienai šeimai pagal jos pomėgius ir poreikius, bei praktiškai nieko nekainuoja – daugumą reikalingų priemonių galima rasti namų aplinkoje, lauke ar pasigaminti patiems.

Autorė kviečia mėgautis “prabangiąja tėvyste“, visapusiškai išnaudoti ir išgyventi vaikystę per pirmąsias 2000 dienų (maždaug 6 metus), nes vėliau vaiko smegenys jau nebe tokios neuroplastiškos ir imlios mokymuisi. Ypatingai svarbi ši informacija, pateikta knygoje:

 • Fizinis judėjimas ir kūno lavinimas
 • Kaip, ką ir su kuo žaisti
 • Kaip mokyti ir mokytis
 • Suzuki metodas ir muzikos nauda
 • Kalbos lavinimas
 • Užsienio kalbų mokymasis
 • Matematikos pagrindai
 • Kaip tikslingai išnaudoti medijas
 • Emocinio intelekto lavinimas
 • Vaiko ugdymo organizavimas iki mokyklos

“Pagrindinė šios knygos žinia tokia: mažas vaikas jau yra Didelis žmogus, gebėjimu pažinti lenkiantis bet kurį suaugusįjį. Leiskime ir padėkime vaikui patirti tikrąją vaikystę.“

Tiesiog neįmanoma vienoje trumpoje apžvalgoje perteikti visų šios knygos naudų. Spalvinga, puikus viršelis, popierius, malonus šriftas, įkvepianti įžanga, temiškai parinktos fotografijos ir iliustracijos – knyga nuostabi visomis prasmėmis. Mano nuomone, ji puikiai tinka dovanų kūdikio gimimo laukiantiems tėvams kartu su G. Ford knyga “Sveiko kūdikio dienotvarkė“ ar netgi… vietoj jos.

Mano pastabos:

 • Visą knygą skaičiau galvodama: nagi, kokie visgi tie 7 intelektai? Ir juos išvardintus radau pačioje pabaigoje. Žinoma, čia tikrai ne esminis dalykas, bet kažkodėl norėjosi susipažinti su intelektais pačioje pradžioje ir tik tada toliau tęsti skaitymą.
 • Gerų ir blogų poelgių/darbų lentelė. Tikrai pritariu, jog apie blogą elgesį su vaiku reikia kalbėti, aiškinti, motyvuoti ir padėti nukreipti konstruktyvia linkme. Tačiau, kadangi ir mes, suaugusieji, nenorėtumėte matyti prieš save kabančios lentelės su mūsų blogais poelgiais, manau, kad ir vaikui būtų efektyviau žymėti tik gerus poelgius.

Komentarų: 1

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.